Blog

Blog FİLTRELE
Blog yazısı Piaget'nin Lüks Mirası Bodrum'a Geliyoriçin resim

PIAGET’NİN LÜKS MİRASI BODRUM’A GELİYOR

4 Ağustos 2023 Cuma

Mükemmel işçiliğin zamansız zarafetle buluştuğu Piaget dünyasına hoş geldiniz. Piaget’nin lüks markalardan oluşan ailemize katılacağını ve sadece Bodrum Mandarin Oriental Hotel’deki Piaget mağazamızda satışa sunulacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Blog yazısı Entropia, Roger Dubuis Açılışı ile Haute Horlogerie Dünyasının Zirvesine Ulaşıyor. için resim

Entropia, Roger Dubuis Açılışı ile Haute Horlogerie Dünyasının Zirvesine Ulaşıyor.

12 Haziran 2023 Pazartesi

Entropia, Roger Dubuis saatlerinin Türkiye'deki ilk yetkili satıcısı olma onuruna layık görüldüğünü duyurmaktan heyecan duyuyor. Bu önemli olay hem Entropia hem de Roger Dubuis için önemli bir kilometre taşına işaret ediyor.

Blog yazısı Watches and Wonders Geneva Ready For 2022!için resim

Watches and Wonders Geneva 2022’ye Hazır

4 Mart 2022 Cuma

Geçtiğimiz yıl korona virüs önlemleri gölgesinde kalan ve bir türlü yapılacağı tarih kesin bir şekilde yayınlanmayan Watches and Wonders, 2022 yılında Cenevre için hazırlanıyor.

Blog yazısı Panerai Launches Oceans Conservation Project with UNESCO Partnershipiçin resim

Panerai, UNESCO Oraklığıyla Okyanusları Koruma Projesi Başlattı

14 Şubat 2022 Pazartesi

Dünyaca ünlü saat markası Penerai ile milletler arası iş birliklerinin girişimcisi UNESCO bir araya gelerek, Okyanusları koruma altına alacak bir projeye imza attı.

Blog yazısı IWC Schaffhausen Presents 2 Different New Models to the Spitfire Series of Big Pilot 43 Watchesiçin resim

IWC Schaffhausen, Big Pilot 43 Saatlerinin Spitfire Serisine 2 Farklı Yeni Model Ekledi

1 Şubat 2022 Salı

IWC saatlerinin tasarımcısı Schaffhausen, 2 Aralık 2021tarihinde "mil-spec" saatlerinin kullanım özellikleri, teknik özellikleri ve tasarımlarını ilham alarak Big Pilot's Watch 43 Spitfire modelini piyasaya sürdü.

Blog yazısı Gong Li And Rami Malek are Now Also Global Ambassador of Cartieriçin resim

Gong Li, ve Rami Malek de Cartier’in Küresel Elçi’si Oldular

16 Kasım 2021 Salı

Pek çok marka, ürünlerinin daha geniş kitlelere duyurulması için farklı sanatçılarla ortak çalışmalar yapmayı seviyor. Cartier de Gong Li ve Rami Malek ile anlaşarak yeni modellerinin tanıtımında yer alacak şekilde ortaklığa imza atılmış atmış oldular.

Blog yazısı The Clockclock 24, Manufactured By Humans Since 1982, Is available at the Entropia Storeiçin resim

By Humans Since 1982 Tarafindan Üretilen Clockclock 24 Entropia Mağazasında

9 Kasım 2021 Salı

1982 senesinde İsveç’te dünyaya gelen Per Emanuelsson tarafından 2009 yılında kurulan Humans since 1982, kurulduğu günden bu yana benzersiz tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Stüdyo artık çok daha büyük bir ekiple, çok daha benzersiz çalışmalar ortaya çıkartıyor.

Blog yazısı Limited Edition IWC Wristwatches Now at Entropiaiçin resim

Limitli IWC Saatleri Yeniliklerle Birlikte Entropia’da

19 Ekim 2021 Salı

Tutku ve özveriyle yenilikler geliştirmeye karşı doyumsuz bir iştah duyan Lorenz Brunner, IWC Portugieser ve IWC Pilot koleksiyonlarına getirdiği bir dizi son teknik ve malzeme değişiklikleriyle birlikte tasarımın arkasındaki sistem kadar ilham kaynağına karşı da merak yaratıyor. Teknik ustalığı ve yenilikçi çözümleriyle tanınan IWC’nin sınırlı sayıda üretilen yeni nesil modellerini Entropia ile keşfetme zamanı.

Blog yazısı Entropia, designed by the famous Ofist brand, managed to attract attention in Architizeriçin resim

Global Tasarım Stüdyosu Ofist İmzalı Entropia, Architizer Gündeminde

13 Ekim 2021 Çarşamba

Küresel projeleriyle sayısız tasarım ödülü alan yaratıcı tasarım stüdyosu Ofist tarafından dizayn edilen Entropia İstanbul, mimarlık dünyasının global odağı Architizer’de yer aldı. Ofist imzalı Entropia İstanbul’u seçkin, yaratıcı ve sıra dışı projelerle modern mimarlık dünyasına yön veren Architizer’in online platform yazarlarının kaleminden inceliyoruz.

Blog yazısı IWC Launched New Eco-Friendly Watch Strapsiçin resim

IWC Yeni Çevre Dostu Saat Kayışlarını Piyasaya Sürdü

5 Ekim 2021 Salı

Saat tutkunlarına güzel bir haberimiz var. IWC, kâğıt bazlı bir malzemeden ürettiği yeni saat kayışlarını piyasaya sürdü.

Blog yazısı IWC Portofino Chronograph 39” A Classic Yet Modern Designiçin resim

İkonik Tarzın Modern Yorumu: IWC Portofino Chronograph 39

17 Eylül 2021 Cuma

Zamansız tasarımıyla saatçilik tarihinde bir ikon olan Portofino ilk olarak 1984’de tanıtılmıştır. 1984’den beri çeşitli stillerde sunulan bu ikonik saatler IWC’nin en popüler koleksiyonları arasında yer alıyor. Birçok farklı boyutta ve renkte tasarlanan Portofino yepyeni tarzıyla etkileyici bir stil sunmuştur.

Blog yazısı Have you met ClockClock 24?için resim

ClockClock 24 ile tanıştınız mı?

16 Haziran 2021 Çarşamba

ClockClock 24, en basit tanımıyla bir duvar saati. Peki sadece o kadar mı? Elbette hayır. O, hem kinetik bir heykel hem de hareket eden bir duvar saati. By Humans Since 1982 tarafından 2016’da piyasaya sürülmüş imza niteliğinde bir sanat eseri. Bireysel saat kolları, öngörülemeyen, mekanik eğirme işleminden mükemmel senkronizasyonla doğru, kargaşa ve planın değişen bir koreografisini gösteriyor. Dakikada bir kez de, saatin ibreleri zamanı dijital bir saat gibi göstermek için hizalanır.

Blog yazısı Watches And Wonders Geneva Became the Meeting Point for Watch Lovers in 2021!için resim

Watches And Wonders Cenevre, 2021’de de Saat Tutkunlarının Buluşma Noktası Oldu!

10 Haziran 2021 Perşembe

Dünyanın önde gelen saat fuarı Watches and Wonders, pandemi nedeniyle büyük ölçüde dijital dünyaya taşınmış olsa da, horolojinin önde gelen isimleri on gün boyunca bir araya getirmeyi başardı!

Blog yazısı MB&F M.A.D.Gallery: Captivating Universe of Horological Artiçin resim

MB&F M.A.D.Galeri: Saat Yapım Sanatının Büyüleyici Evreni

28 Mayıs 2021 Cuma

Horoloji, başka bir deyişle saat yapım sanatını ve mekanik sanat cihazlarını keşfetme fırsatına sahip olacağınız benzersiz bir dünya olan M.A.D.Galeri, sunduğu eşsiz parçalarla size kalbinizi daha hızlı attırmayı vaat ediyor!

Blog yazısı A KINETIC SCULPTURE SHOWING TIMEiçin resim

ZAMANI GÖSTEREN KİNETİK HEYKEL

17 Aralık 2020 Perşembe

Stockholm merkezli ‘Humans since 1982’ tarafından yaratılan ClockClock projesinin yeni tasarımı ‘ClockClock 9’, işlevsel bir duvar saati olmanın öterinde, kinetik bir heykel. Bu kez dairel formuyla ayrışan yeni model, dakika aralarında sürekli değişen bir dizi soyut ve senkronize koreografi içeriyor. Önceki modelinde olduğu gibi, koreografinin ardından, ibreler düzenli aralıklarla, gerçek saati analog olarak göstermek için hizalanıyor.

Blog yazısı RENEWED CULT WATCH, PASHA DE CARTIERiçin resim

KÜLT SAAT PASHA DE CARTIER TASARIMI YENİLENDİ

17 Aralık 2020 Perşembe

Lansmanı 1985’te yapılan ve Cartier’nin en kült saat koleksiyonları arasında yer alan Pasha de Cartier’nin tasarımı yenilendi. Çarpıcı unisex tasarıma, güçlü bir forma ve incelikli detaylara sahip Pasha de Cartier’nin yenilenen tasarımında, daha rafine kurma özelliği, kişiselleştirme detayları, inovatif eklemeler ve yeni yaşam tazlarına uygun çeşitli değişim imkanları dikkat çekiyor. Pasha de Cartier, Rami Malek, Troye Sivan, Willow Smith, Maisie Williams ve Jackson Wang gibi yaratıcılığın sıra dışı temsilcilerini de bir araya getiriyor

Blog yazısı ASTON MARTIN RESIDENCES ARE NOW IN NYCiçin resim

ASTON MARTIN EVLERİ NEW YORK’TA

17 Aralık 2020 Perşembe

Aston Martin markası ve dünyanın önde gelen ödüllü mimarlarından Sir David Adjaye, New York Manhattan’da Adjaye’nin ilk gökdelen projesinde yükselecek benzersiz ev projesi için bir araya geldi. Gökdelenin 59. ve 60. katlarında konumlanacak bu 5 eve sahip olanlara, yine Sir Adjaye tarafından özel olarak tasarlanmış, ‘special edition’ Aston Martin DBX araç da sunulacak. Evlerin mimarisi ve kullanılacak malzemeler, Aston Martin’in lüks otomotiv tasarımı konusundaki tecrübesini yansıtacak.

Blog yazısı HOUSE OF BIJANiçin resim

HOUSE OF BIJAN

17 Aralık 2020 Perşembe

House of Bijan, one of the most distinguished boutiques in the world, has been hosting unique design products of menswear, perfume, jewelry and accessories for more than 40 years. Located in Beverly Hills, with the world’s leading brands, House of Bijan is famous for its yellow Italian façade, collaboration with Bugatti and its ‘appointment only’ policy.

Blog yazısı ENTRO’ DICT: Perpetual Calendariçin resim

ENTRO’ DICT: Perpetual Calendar

17 Aralık 2020 Perşembe

Üst düzey saat işçiliğinin sunduğu en karmaşık özelliklerden biri, yılbaşı gecesinde ilgiyle izlenen bir geçiş sunan ‘perpetual calendar’ göstergesi…

Blog yazısı NEW ‘TOY’ FROM HARLEY FOR URBAN LIVINGiçin resim

HARLEY DAVIDSON’DAN YENİ KENT OYUNCAĞI

28 Kasım 2020 Cumartesi

Kült motosiklet markası Harley Davidson geçtiğimiz günlerde yeni projesini duyurdu. Serial 1 Cycle, markanın ilk elektrikli bisiklet üretimi olacak.

Blog yazısı ART WORKS COME OUTiçin resim

SANAT ESERLERİ AÇIĞA ÇIKIYOR

28 Kasım 2020 Cumartesi

Dünyanın kamusal erişime tümüyle açık olan ilk sanat eseri deposu Hollanda’nın Rotterdam kentinde inşa ediliyor. Depot Boijmans Van Beuningen projesi MVRDV mimarlık ofisi tarafından tasarlandı ve Eylül 2021’de açılması planlanıyor. 6.609 metrekare camdan oluşan ikonik yansıtıcı cephesiyle birlikte projenin en dikkat çeken özelliklerinden biri de, 35 metre yükseklikte, huş ağaçlarının arasındaki ‘çatı bahçesi’.

Blog yazısı PANERAI IS NOW THE ‘OFFICIAL TIMEKEEPER’ OF THE PRADA CUPiçin resim

PRADA CUP ‘RESMİ ZAMAN TUTUCUSU’ PANERAI

28 Kasım 2020 Cumartesi

36’ncı America’s Cup’ın Challenger Selection Series ayağını oluşturan PRADA Cup 15 Ocak-24 Şubat 2021 tarihleri arasında Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde gerçekleşecek.

Blog yazısı A FANTASTIC WORLD IN REALITYiçin resim

GERÇEKLE İLİNTİLİ, GERÇEK DIŞI BİR DÜNYA

28 Kasım 2020 Cumartesi

Ressam Mehmet Uygun, masal dünyasını çağrıştıran kendine özgü figürlerini, zamandan ve mekândan soyutlanmış bir şekilde sunuyor. Uygun’un eserlerinden biri, Entropia’da dönemsel olarak sunulan sanat eserleri arasında yerini aldı. Eser, Uygun’un diğer yapıtlarında olduğu gibi, fantastik bir dünyayı gözler önüne seriyor.

Blog yazısı ENTRO’ DICT: Horologyiçin resim

ENTRO’ DICT: Horoloji

28 Kasım 2020 Cumartesi

Entro’ dict.’in sizi saatlerin derin dünyasına götürmek için sunduğu ikinci kavram, MÖ 300’den, 1858’de İngiltere’de kurulan enstitüye ve şimdi de üniversitelerde okutulan bir bölüme uzanan ‘horoloji’.

Blog yazısı ENTRO’ DICT: MORE ON WATCHES… KNOW BETTER, LOVE MORE…için resim

ENTRO’ DICT: MORE ON WATCHES… KNOW BETTER, LOVE MORE…

13 Kasım 2020 Cuma

Ne kadar iyi bilirsek, o kadar çok severiz. Ne kadar tanırsak, o kadar bizim olur.Saat bir tutkuysa daha yakından tanımayı hak ediyor. Entro’ dict. ile sizi saatlerin derin dünyasına götürüyoruz…

Blog yazısı ALIŞIR’S ‘HYBRID SOULS’ AT ENTROPIAiçin resim

‘MELEZ RUHLAR’ ŞİMDİ ENTROPIA’DA

13 Kasım 2020 Cuma

Entropia’da dönemsel olarak sunulan sanat eserleri yenilendi. Mekânda yer alan eserlerden biri, çalışmalarını Türkiye ile İtalya’da sürdüren sanatçı Ali Alışır’ın ‘Melez Ruhlar’ serisinden.

Blog yazısı SEDUCTIVE LIGHTING DESIGN: Discocóiçin resim

AYDINLATMADAN ÖNCE BAŞTAN ÇIKARAN Discocó

13 Kasım 2020 Cuma

Marset markası için tasarlanan pek çok aydınlatma arasından en fazla ilgi göreni, ikonik Discocó. ‘Bir lambanın açılmadan önce insanı baştan çıkarması gerektiğini’ söyleyen tasarımcı Christophe Mathieu tarafından tasarlanan ve ışığın sıcaklığını sunan Discocó, Entropia’yı da aydınlatıyor.

Blog yazısı HISTORIC SALE OF ALFA ROMEO CONCEPT CARS AT SOTHEBY’S AUCTIONiçin resim

SOTHEBY’S MÜZAYEDESİNDE TARİHİ ALFA ROMEO SATIŞI

13 Kasım 2020 Cuma

New York RM Sotheby’s çatısı altında geçtiğimiz günlerde rekor bir satış gerçekleşti. ‘Sotheby’s Contemporary Art Evening Auction’ müzayede gecesinde, Alfa Romeo Berlina Aerodinamica Tecnica konsept araba üçlüsü B.A.T. 5, 7 ve 9, yaklaşık 15 milyon dolara alıcı buldu. Bu, müzayedede tek lotta satılan en değerli savaş sonrası Alfa Romeolar olarak tarihe geçen marka için yeni bir rekor.

Blog yazısı A SPECIAL MODEL FROM PANERAI FOR PANERISTIES RADIOMIR VENTI – 45 MMiçin resim

PANERAI’DEN PANERISTILER’E ÖZEL BİR SAAT: RADIOMIR VENTI – 45 MM

13 Kasım 2020 Cuma

Tüm dünyadan koleksiyoncuların ve saat severlerin en güvendiği referans noktalarından biri olan Paneristi.com sanal topluluğu, 20’nci yıldönümünü güçlü kimliğiyle dikkat çeken yeni Radiomir ile kutluyor.

Blog yazısı Non-Simple Simplicityiçin resim

Basit Olmayan Yalınlık

30 Ekim 2020 Cuma

‘İtalyan tasarımı’ denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olarak, dünya tasarım tarihinde de önemli bir yere sahip Enzo Mari’nin ‘ikonik’ Tonietta sandalyesi yalınlık ve basitlik arasındaki farkı net olarak ortaya koyuyor.

Blog yazısı Art Basel Welcomes Collectors ‘Online’için resim

Art Basel Çevrimiçi

30 Ekim 2020 Cuma

Dünyanın en büyük sanat fuarı olarak addedilen ve önemli etkinliklerden biri olarak koleksiyonlerin yakın takibinde olan Art Basel, ikinci ‘Online Viewing Rooms’ tarihlerini 28-31 Ekim olarak açıkladı.

Blog yazısı Inspired by a Legend, TOP GUN EDITION “SFTI”için resim

İlhamını Bir Efsaneden Alan TOP GUN EDITION “SFTI”

30 Ekim 2020 Cuma

IWC’den siyah seramik ve Ceratanium’u bir araya getiren yeni pilot saati: Pilot’s Watch Chronograph Top Gun Edition “SFTI” modeli, ABD Donanması Deniz Havacılığı Birliği onuruna tasarlandı. Sadece TOPGUN mezunlarının sahip olabileceği “Strike Fighter Tactics Instructor” saatindeki, siyah seramik kasayı Ceratanium® kasa arkası ve düğmelerle bir araya getiren kombinasyon, mat siyah renkli sportif kronografın tasarım kodlarını belirliyor.

Blog yazısı Challenge of a thousand yearsiçin resim

Bin yıllık meydan okuma

27 Ağustos 2020 Perşembe

Sanat eserleri ölümsüz olmak zorunda mıdır veya bir yaratımın sanat eseri olarak değerlendirilebilmesi için üzerinden ne kadar zaman geçmesi gerekir? İtalyan sanatçı Daniele Sigalot, “ENOUGH” isimli enstalasyonunda 1000 yıllık bir varoluşu yeterli bulduğunu ortaya koyuyor. İlk kez 21 Kasım 2019’da gerçekleştirilen bir etkinlikte sergilenen dijital saat, 31.556.908.800 saniyelik geri sayımına saat 19:30’da başladı.

Blog yazısı Guides for explorersiçin resim

Her kaşifin rehberi

27 Ağustos 2020 Perşembe

Bazıları için seyahat, “görülmesi gereken yerler” listesinden çok daha fazlasıdır. Bu kişiler tur rehberini takip etmek yerine ara sokaklarda kaybolmayı, hediyelik eşya mağazalarının ışıltılı vitrinleri yerine şehrin en yaşlı antikacısının hikayelerini tercih ederler.

Blog yazısı A rendezvous with legendary pilotsiçin resim

Efsanevi pilotların buluşması

27 Ağustos 2020 Perşembe

Altı kez Formula OneTM Dünya Şampiyonu unvanı kazanarak efsanevi pilotlar arasında yerini alan Lewis Hamilton, marka elçisi olduğu IWC ile yeni bir efsaneye hayat verdi. IWC “Lewis Hamilton” Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Edition, Hamilton’un cüretkar ve etkileyici stilini 52615 kalibre saatin şaşmaz dakikliğiyle bir araya getiriyor.

Blog yazısı The poetic and kinetic wall clockiçin resim

The poetic and kinetic wall clock

1 Temmuz 2020 Çarşamba

The Stockholm-based “Humans since 1982” is an art studio founded by Per Emanuelsson and Bastian Bischoff in 1982, as it can be understood with the name of the studio. Shaped with a focus on minimalism, the ClockClock 24 is a design that has created a tremendous impact.

Blog yazısı Metropolitan portraitsiçin resim

Metropolitan portraits

1 Temmuz 2020 Çarşamba

The “Portrait of a City” is series of books created by Taschen publication that review the most impressive photographs and stories of certain metropolis, such as New York, Los Angeles, Rome, Wien, London, Berlin and Paris in similar formats. The books narrate the historical events encountered by the cities with a chronological perspective, and their references lists are quite long.

Blog yazısı The new Pasha de Cartieriçin resim

The new Pasha de Cartier

1 Temmuz 2020 Çarşamba

The aesthetic perspective of the 80s leads to the re-embracement and re-adoption of certain trends not only in fashion industry but also in haute horlogerie. And as for Cartier, instead of a trend, this approach results in the refinement of a model, which reflects that era in the best manner, according to the codes of 2020. The new Pasha de Cartier collection is introduced during Watches & Wonders, and one of the most important details that render this collection special is its being unisex.

Blog yazısı Experimental alloy normsiçin resim

Experimental alloy norms

17 Haziran 2020 Çarşamba

In order to be able to maintain dynamism in haute horlogerie, brands must have innovation skills in terms of material discoveries, as well as updating collections with new models.

Blog yazısı Deciphering Discocóiçin resim

Deciphering Discocó

17 Haziran 2020 Çarşamba

Since its foundation in 1965 in Spain, Marset has been a brand that contemplates on more than illuminating spaces through lighting design. The brand summarizes its motto using words such as quality, technology, innovation, sustainability, authenticity, durability and rigor in one sentence.

Blog yazısı Ahmet Ertuğ’s library catalogueiçin resim

Ahmet Ertuğ’s library catalogue

17 Haziran 2020 Çarşamba

Ertuğ & Kocabıyık Publications, founded by the photography artist Ahmet Ertuğ together with Ahmet Kocabıyık, the CEO of Borusan Holding, is renowned for bringing a different worldwide vision to art books publications.

Blog yazısı Knowledge store of the 1001 seriesiçin resim

Knowledge store of the 1001 series

3 Haziran 2020 Çarşamba

Can basic topics from various disciplines of world knowledge be summarized with 1001 statement? Cassell publishing searches the formula of that endeavor with the book series of 1001 that has been published since the beginning of the millennium and which has been updated as the years pass by.

Blog yazısı Botero’s sculptor identityiçin resim

Botero’s sculptor identity

3 Haziran 2020 Çarşamba

At the age of 88, Fernando Botero still continues to produce art today. Well-known with its voluminous figures, which have been identified with the artist, and which always find their place in his paintings and sculpture, the artist is known for his criticism of the classical concept of beauty.

Blog yazısı IWC’s tidal formationiçin resim

IWC’s tidal formation

3 Haziran 2020 Çarşamba

Since its introduction in 2010, the Portugieser Yacht Club has always been a model with marine references with its design approach and functions.

Blog yazısı Luminor and the principles of high resolutioniçin resim

Luminor and the principles of high resolution

15 Mayıs 2020 Cuma

The discovery of Luminor material, which was engraved on the innovation history of Panerai manufacture 70 years ago, is celebrated with its renewed norms in Watches & Wonders.

Blog yazısı New standards of Portugieser Perpetual Calendariçin resim

New standards of Portugieser Perpetual Calendar

15 Mayıs 2020 Cuma

Having adopted a holistic approach in Watches & Wonders, IWC renewed all the Portugieser collection. The brand also updated the perpetual calendar function, which was included in this family in 2003, in accordance with the new rules of 2020, and integrated this function in the Perpetual Calendar 42 model of the Portugieser.

Blog yazısı A bookcase with Chinese symbolismiçin resim

A bookcase with Chinese symbolism

15 Mayıs 2020 Cuma

The bookcase is one of the most functional pieces of the “Ren” series created by Neri & Hu design office for Poltrona Frau, and named after the Chinese “ren” symbol. Having been created based on the form of the symbol, the design can easily be adapted to different styles because it is a part of a hybrid culture that has emerged with the cooperation between the vision of the Shanghai-based design office and Italian craftsmanship.

Blog yazısı Professional gastronomic travelsiçin resim

Professional gastronomic travels

15 Mayıs 2020 Cuma

During travel planning, one of the most significant determinative reasons while deciding on a destination is the gastronomic opportunities offered by a city. At this point, conducting a comprehensive research and finding the best restaurants and cafés in the city becomes a seriously time-consuming activity.

Blog yazısı Blue transformationiçin resim

Blue transformation

15 Mayıs 2020 Cuma

After its comprehensive update in 2018, Cartier Santos has been expanding its collection with unprecedented designs each year, and throughout this process, it has been adopting a vision that will set and shape trends. Santos’ gradient blue dial design is one of the most significant examples of this proposition. The case of this design, which is adopted for the large case version of the collection, is created with stainless steel.

Blog yazısı Both modernist and historicaliçin resim

Both modernist and historical

7 Mayıs 2020 Perşembe

If you are really familiar with centuries of historical background of the outstanding Maisons in haute horlogerie, and you believe that only specific watches can impress you, your next first stop must be Santos because Cartier Santos, designed by Louis Cartier at the beginning of 1900s for the pilot Albert-Santos Dumont, and then launched in 1911, was in fact the first men’s wrist watch.

back to top
FİLTRELE