Blog FİLTRELE
Blog yazısı Panerai Launches Oceans Conservation Project with UNESCO Partnershipiçin resim

Panerai, UNESCO Oraklığıyla Okyanusları Koruma Projesi Başlattı

Dünyaca ünlü saat markası Panerai ile milletler arası iş birliklerinin girişimcisi UNESCO bir araya gelerek, Okyanusları koruma altına alacak bir projeye imza attı.

Panerai, İtalyan deniz komandolarının denizin derinlikleri altında dalış yaparken kullanabilecekleri saatler ile bu sektöre başladı. Günümüzde hala öz değerlerini ve amaçlarını hiçbir şekilde yitirmeden, değişen özel tasarım modelleri ile zamanın da ötesinde modellerini, mirasına uygun olarak, denize ve okyanuslara olan saygısını sürdürerek devam ettirmektedir.

Panerai kendi amaçlarını geçmişten günümüze koruyarak attığı büyük adımla; okyanuslarımızı koruma altına alacak projeyle karşımızda.  Panerai ve UNESCO iş birliği ile gerçekleşen okyanusları koruma projesi; okyanuslarımızın karşı karşıya olduğu mevcuttaki problemleri ve gelecekteki okyanusların karşılaşabilecekleri risklere karşı çözümler geliştirme hedefleri ile proje başlamış oldu.

Okyanuslar oldukça güçlü ve uçsuz bucaksız olmasına rağmen, aynı zamanda çok sayıda çevresel tehdide karşı karşıya gelerek savunmasız kalmaktalar. Bugüne kadar, okyanus yüzeyinin %40'ından fazlası karşılaştıkları çevresel tehditler karşısında doğrudan etkilenmiş bulunmaktadır. Bu proje ile etkilenen alanların temizlenmesi ve etkilenmeyen %60‘lik oranın ise koruma altına alınması hedeflenmektedir. Projenin başlaması ile yapılacak olan eğitim ve araştırmalar ile girişimleri geliştirilecek, okyanuslara ait tüm bilgiler derlenecek ve proje kapsamında tüm topluma okyanusların korunmasına dair sorumluluk anlayışı ve davranışlar aktarılacaktır.

Panerai, okyanuslara olan derin saygısını yürüttüğü projeleri ile sunmaya devam ediyor

Proje 2021 yılında başlayıp, 2030 yılına kadar sürdürülebilir bir yapıya sahip olacak. Okyanusun On Yılı adlı proje kapsamında programlar ve eylemler geliştirilecek. Projenin hedeflerine ulaşmak için ise okyanus ve deniz kaynaklarının bilime dayalı halde yönetimini teşvik edecek. Panerai ve UNESCO iş birliği ile sürdürülecek olan proje ile sürdürülebilir çevre sağlığı ve okyanus sağlığını koruma hedef alınmakta.

Panerai, kullanıcıları ile buluştuğu ilk günden bu yana denizlere olan bağlılığını, ürettiği saat koleksiyonlarında her zaman vurgulamış en yeni teknolojileri kendi özünü arkada bırakmadan tarihine saygıyla ilerlemiştir.

back to top
FİLTRELE