PANERAI SAATLERİ

Founded in Florence in 1860 as a workshop, shop and school of watch-making, for many decades Panerai supplied the Italian Navy in general, and its specialist diving corps in particular, with precision instruments. The designs developed by Panerai in that time, including the Luminor and Radiomir, were covered by the Military Secrets Act for many years and were launched on the international market only after the brand was acquired by the Richemont Group in 1997. Today Panerai develops and crafts its movements and watches at its Neuchâtel manufacture. The latter are a seamless melding of Italian design flair and history with Swiss horological expertise. Panerai watches are sold across the world through an exclusive network of distributors and Panerai boutiques.

Panerai Saat

Yüksek kalite saatçilikte önemli bir yere sahip olan Panerai, İsviçre saat ustalığını İtalyan tasarım estetiği ile birleştirir. Marka saatlerini ilk olarak İtalyan deniz komandoları için tasarlamıştır. Askeri saatlerden lüks ve sanatsal saatlere uzanan yolculukta yastık şeklinde eşsiz kasa karakteristiği ile dikkat çeker. İtalyan lüks saat üreticisi markanın geçmişi 1860’lara kadar gider. Büyük ebatlı kasalar ve markaya özgü tepe koruma köprüsü Panerai saat modellerinin ayırt edici özellikleri arasında yer alır. Luminor ve Radiomir koleksiyonları markansın 1930, 1940 ve 1950’lerde ürettiği ikon saat modellerinden ilham alır.

Markanın saatlerinde öne çıkan bir diğer önemli özellikle saatlerin güç rezervinin 10 güne kadar uzun bir süre olmasıdır. Entropia lüks saat üretici Panerai markasının yenilikçi teknolojilerle donatılmış sanatsal tasarımlarını detaylı şekilde incelemenizi ve güvenle satın almanızı sağlar.

İtalyan Tasarım Estetiği Ve İsviçre Saat Ustalığıyla Panerai Saat Koleksiyonları

Kökleri 1860’lara uzanan bir geleneğin temsilcisi olan Panerai saat tasarım ve ustalık farkını ortaya koyan modeller sunar. Markanın Radiomir koleksiyonu ilk ürettikleri model olan Radiomir’den ilham alır. Bu modelin ismi markanın 1916 yılında patentini almış olduğu radyum bazlı parlayan boyanın ismidir. Paslanmaz çelik ya da altından kasalar, 49 mm’ye kadar kasa boyutları bu modellerde öne çıkan özellikler arasındadır. Luminor koleksiyonu karakteristik tepe koruma köprüsüyle farklılaşır. Tourbillona, flyback kronograf ya da ikinci saat dilimi gibi farklı işlevler bu saatlerde görülebilir.

Titanyum, seramik, paslanmaz çelik ve altın kasa seçenekleri vardır. Submersible koleksiyonu profesyonel dalış saati olarak tasarlanmıştır. 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunur. İtalyan tasarım estetiğinin ve İsviçre saat işçiliğinin mükemmel uyumunu sunan Panerai saat koleksiyonlarını Entropia dünyasında keşfedebilirsiniz.

Ünlülerin Tercihi Lüks Ve İşlevsel Panerai Saat Modelleri

Sylvester Stallone ve Arnold Schwarzenegger gibi ünlü oyuncuların tercihi olan Panerai, Türkiye’de Cem Yılmaz, Ata Demirer gibi ünlülerin de tercihidir. Modern Panerai tasarımlarında çağa ayak uyduran işlevsellik ön plana çıkar. Modern şehir hayatında işlevsellik ve hayatı kolaylaştıran özelliklerle bu lüks saat modelleri sıklıkla tercih edilir. Geçeneksel tasarım çizgisini koruyan marka yenilikçi teknolojilerle lüks saat üretimine farklı bir bakış açısı getirir.

Ünlülerin tercihi yaratıcı, sanatsal, işlevsel ve lüks Panerai saat modellerin Entropia ayrıcalıklarıyla inceleyebilirsiniz. Luminor De gibi zarif Dress Watch tasarımlarını keşfedebilirsiniz. Radiomir Base Logo, Radiomir Minute Repeater Tourbillon GMT Luminor Regatta Chrono Flyback gibi dikkat çeken modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

back to top
FİLTRELE