2000
Gösterim
/
9

Pasha De Cartier

Eşsiz tasarım detaylarına sahip olan Cartier Pasha modeli ilk kez 1943’de üretilmiştir. Bu ikonik saat modeli, güçlü karakteristik özelliğini sıra dışı kurma tepesi tasarımından alır. Bir diğer fark yaratan özelliği ise ızgaralı saat camıdır. Pasha De Cartier koleksiyonunda altından üretilen, manüel kurmalı, otomatik ve quartz mekanizmalı modelleri de vardır. Pasha modeli su geçirmeyen saat olarak bu özelliğe sahip ilk saatlerden biridir. Bu modelin Marakeş Paşası için tasarlandığına dair bir şehir efsanesi de vardır. Marakeş Paşası Cartier’in müşterileri arasında yer alsa da bu efsaneyi doğrulayan bir açıklama yoktur. Cartier zaten dünya çapında mücevher sanatının ve yüksek saatçiliğin gözde markası olarak birçok prestijli ve ünlü kişiye mücevher tasarlar. Pasha koleksiyonunda yer alan şık ve ikonik saat modellerini Entropia ayrıcalıklarıyla kolayca inceleyebilirsiniz.

Pasha De Cartier Koleksiyonunda Öne Çıkan Şık Modeller

İkonik model tasarımın özelliklerini taşıyan Pasha koleksiyonundaki saat modelleri farklı işlevsel özellikler, materyal kullanımı gibi özeliklerle birbirinden ayrılır. Pasha Seatimer Chronograph modeli otomatik mekanizmayla çalışır ve 100 metreye kadar suya dayanıklılık özelliği vardır. Pasha Skeleton Flying Tourbillon koelksyonun en değerli saatlerinden biridir ve beyaz altından üretilir. Zincirli tepe koruma kapağı bu modellerin ikonik özelliğidir. Pasha Chrono modelinde kronograf özelliği vardır Pasha 150th Anniversary Limited Edition ızgara tasarımlı az sayıda üretilmiş bir modeldir. Bu modelde kurma tepesinde kırmızı mücevher yer alır. Pasha De Cartier koleksiyonunda oldukça nadir ve değerli modeller de bulunur. Miss Pasha ve Pasha C, kadınlar için tasarlanmış şık ve güçlü stile sahip saat modelleridir. Miss Pasha 277 mm’lik ince tasarımıyla saat sevenler için çok zarif bir seçenektir.

Yüksek Saat İşçiliği Sanatının En Güzel Örneklerinden Biri

18 ayar beyaz altından üretilen Pasha Flying Tourbillon Skeleton köprülerden oluşan bir kadran mekanizmasına sahiptir. Yüksek saat işçiliğinin simgesi olan tourbillon bu saat modelinde çok özel bir komplikasyonla sunulur. 9457 MC kurmalı mekanizma Cartier tarafından üretilen özel bir mekanizmadır. Manuel kurmalı uçan tourbillon özelliği ile Pasha serisinin bu modeli yüksek saat işçiliği sanatının en güzel örneklerinden biridir. Bu sat aynı zamanda Cenevre Mührü taşıyan nadir değerli saatlerden biridir. Bu kalite sertifikası mekanik ince ayarın Cenevre’de yapıldığını gösteren ve sadece yüksek standartlardaki saatlere verilen bir sertifikadır. Entropia saat galerisinde Cartier de Pasha koleksiyonunu inceleyebilir ve çok nadir üretilen yüksek saatçilik örneklerini keşfedebilirsiniz.

back to top
FİLTRELE