Hakkımızda

Panerai

Görsel sanatların marketing alanına nüfuz etmesiyle dünyada “mağaza” algısı eskiye göre çok daha farklı bir hal alırken, İstanbul’da bu değişime işaret eden, yüksek saatçilikte örnek gösterilebilecek nitelikte bir butik açıldı.

Lüks kategorisinde üretim yapan her markanın, butiğinde amaçladığı ilk hedefin, kimliğini “iyi anlatmak” olduğu bir çağdayız. Bu yüzden mağazalar artık sadece ürünlerin sergilendiği mekanlar değil; daha çok, akılda kalıcı enstalasyonlarla dolu galeriler gibiler.

Alışveriş kültüründeki bu modern değişim, beraberinde, bünyesinde farklı markalar barındıran retailer konseptini de değiştiriyor.

İstanbul’da Aralık 2019’da açılan Entropia, bu anlamda yüksek saatçilik alanında “ilk” niteliğinde. Çünkü Cartier, IWC ve Panerai saatler dışında, uluslararası sanat galerileri ve sanatçılarla iş birliği yaparak birçok esere de ev sahipliği yapıyor.

Açılış dönemine bir Fernando Botero heykeli ve Ahmet Ertuğ fotoğrafının eşlik ettiği eser kürasyonunun, her mevsim yenilenmesi planlanıyor.

Richemont Group markalarından Cartier, IWC ve Panerai’nin saat modelleriyle, Stockholm menşeli ‘Humans since 1982’ sanat stüdyosunun projesi olan Clock Clock saatlerine ulaşabileceğiniz Entropia, Nişantaşı’nda konumlanan St. Regis Hotel ile aynı binada yer alıyor.

Adını yerleşik sistem içerisindeki aykırı enerjiyi açıklayan, 19. yüzyıl tarihli bir fizik kuramından alan butik, saat ve sanatseverlerin üye olduğu yeni bir düzen fikri ortaya atıyor.

Markalarımız

Cartier
Panerai
IWC
Roger Dubuis
Piaget Dubuis
back to top
FİLTRELE