Ballon Bleu

CARTIER – BALLON BLEU DE CARTIER

From the timeless Santos to the ethereal Ballon Bleu to the exquisite Maillon, Cartier has created a plethora of original fine watches for women over the years. Discover the exceptional timepieces that stand for elegance, beauty, and precision.

1200
Gösterim
/
21

Cartier Ballon Bleu

Yüksek saatçilik ve mücevher sanatında dünyanın en prestijli marklarından biri olan Cartier Ballon Bleu koleksiyonunu 2007’de üretmeye başlamıştır. Yuvarlak kasalı bu özel saatlerin en belirgin özelliği mavi safirli ya da spinelli kurma tepesi tasarımıdır. Quartz ya da mekanik mekanizmalara sahip Ballon Bleu modellerinde karda ya da kasada elmas süslemeler yer alabilir. Koleksiyonlarında yer alan saatlerde beyaz altın, gül rengi altın ya da paslanmaz çelik kasa gibi seçenekler bulunur. Koleksiyonda farklı işlevsel özelliklerle süslenmiş farklı boyutlarda erkek ve kadın saat modelleri vardır. Koleksiyonun en değerli örneklerinde kasa beyaz altındır ve saat pırlantalarla süslenmiştir. Saat sanatını lüks ve yüksek standartlarda sunan Entropia’da Cartier markasının Ballon Bleu koleksiyonundan en güzel tasarımlarını inceleyebilirsiniz.

Cartier Ballon Bleu Saat Koleksiyonunda Yer Alan Göz Alıcı Modeller

Ballon Bleu serisinin en büyük saatlerinden biri olan Ballon Bleu Chronograph 44 mm, kronograf işlevlidir. Gül rengi 18 ayar kasaya sahip olan model daha çok erkeklerin tercih ettiği bir modeldir. Ballon Bleu Extra-flat, 7 mm kalınlığında ince kasasıyla ince ve minimaldir. Cartier Ballon Bleu ADLC ise sportif bir modeldir ve rengi siyahtır. Ballon Bleu Moonphase modeli ay evresi göstergesine sahiptir. Uniseks bir model olan saatin kasası beyaz altın ya da gül rengi altın olabilir. Bu modelde 117 elmasla süslenmiş çok şık saat seçenekleri vardır. Cartier Ballon Blue Tourbillon modeli karmaşık mekanizmasıyla dikkat çeker. Uçan tourbillon özelliği ve dual-time işlevine sahiptir. Kasa arka kapağı safir cam olduğundan saatin mükemmel iç mekanizmasını görmek mümkün olur.

Lüks Cartier Ballon Bleu Koleksiyon Örnekleri

Mücevher saat statüsüne giren Cartier saatlerinden bazıları dünyanın en değerli saatleri arasında yer alır. Ballon Bleu koleksiyonunda da çok üst düzey mücevher saat örnekleri vardır. Baget kesilmiş toplam 1640 elmasla süslü beyaz altın kasalı modeldeki değerli taşların ağırlığı 12, 64 karattır. Tourbillon modeli de yüksek saatçilikte tepe noktasını gösteren modellerden biridir. Altından imal edilen Ballon Bleu Moonphase modeli de yüksek değerde modeller arasında yer alır. Cartier Ballon Bleu koleksiyonunda göz alıcı, çok şık ve çok değerli saat modellerini bulabilir yüksek saatçilik örneklerini keşfedebilirsiniz. Entropia’da Cartier koleksiyonlarında yer alan göz kamaştırıcı elmas süslü tasarımlara göz atabilirsiniz. Dünyanın en değerli, mekanizma olarak ustalıkla hazırlanmış ve sanatsal olarak mükemmelliğe davet eden saat modellerini Entropia saat galerisinde bulabilirsiniz.

back to top
FİLTRELE