Kasa
Bezel
Kayış
Çap
Fiyat Aralığı
En Az: TRY195400
En Çok: TRY860000
LUMINOR

LUMINOR

Essence of Panerai

24
Gösterim
/
23

Panerai Luminor

Luminor saatçilik tarihinde teknik bir dönüm noktasıdır. Panerai günümüzde bir yaşam tarzı fenomenine dönüşmüş sanatsal ve işlevsel bir imaja sahiptir. Ancak markanın ilk saatleri tam anlamıyla savaş ortamında test edilmiştir. Bu tarihi bağlantı Panerai Luminor modellerinin temelde sağlamlık, işlevsellik ve özgünlük odağında tasarlanmasını sağlar. Markanın İtalyan donanmasını için ürettiği Radiomir modelinin evrimi olan Luminor 1940’larda piyasaya sürülmüştür.

Aslında en önemli fark Radiomir’in ismini aldığı radyum bazlı boyanın titanyum bazlı boya ile değiştirilmesiydi. Çarpmalara ve kırılmalara karşı koruma sağlayan kurma tepesi de yenilikçi bir tasarım olarak Luminor’u öne çıkarır. Su geçirmeyen, karanlıkta okunabilen, işlevsel ve yüksek kalitede lüks saat modelleri Panerai Luminor koleksiyonlarında farklı tasarım detaylarıyla sunulur. Entropia dünyasında ikonik Luminor modellerini keşfedebilir lüks ve sanatsal tasarımları değerlendirebilirsiniz.

İkonik Panerai Luminor Saat Modellerinin Özellikleri

Markanın her yıl yeniden yeni teknolojilerle tasarladığı ikonik Luminor saat modellerinde genellikle paslanmaz çelik kasa kullanılır. Ancak titanyum, seramik ve kırmızı altından kasa seçenekleri de vardır. İkinci saat dilimi, tourbillon, flyback kronograf, zaman eşitleme, ay evresi gibi işlevsel özellikler her modelde farklıdır. Ayrıca seride solaklar için tasarlanmış kurma tepesi kasanın solunda olan saat modelleri de bulunur.

En karakteristik özellik ise tepe koruma köprüsünün farklı tasarımıdır. 3, 4 ve 6 günlük gibi farklı güç rezervi seçenekleri de vardır. Genel olarak çok dayanıklı olan Luminor saatlerde kadran ve kasa tasarımı sadedir. L’Astronomo Tourbillon Moon Phase Equation of Time GMT Luminor serisindeki en işlevsel ve lüks tasarımlardan biridir. Panerai Luminor koleksiyonundaki işlevsel, lüks ve İtalyan tasarım estetiğini yansıtan modelleri Entropia’da bulabilir, orijinal referans numarası ile değerlendirebilirsiniz.

Modern Dress Watch Stiliyle Panerai Luminor Due Saat Koleksiyonu

Sportif ve ince tasarımıyla dikkat çeken Luminor Due ikonik Luminor modelinin daha zarif versiyonudur. Karakteristik tepe koruma köprüsü aynı şekilde kalsa da kasa daha incedir. Paslanmaz çelik ya da kırmızı altından kasa tercih edilebilir. Günlük lüks ve zarif Dress Watch olarak tercih edilebilir. Panerai Luminor Due koleksiyonu 38 ve 45 mm kasa boyutlarıyla farklı seçenekler sunar. Aligator deri kayışla şıklığı artırır. Geleneksel Luminor tarzını daha ince ve zarif şekilde yansıtan Due serisi şık ve ince bir tasarıma sahiptir. Entropia lüks saat sanatını keşfetme fırsatı sunarken Luminor gibi ikonik modellerde yeni tasarımları inceleme imkânı yaratır.

back to top
FİLTRELE