Kayış
Çap
Kasa
Bezel
Fiyat Aralığı
En Az: TRY157600
En Çok: TRY582800
RADIOMIR

RADIOMIR

Mechanical Legend since 30’s

2000
Gösterim
/
8

Panerai Radiomir

İlk kez 1936’da İtalyan donanması için tasarlanan Radiomir modeli Panerai’nin ürettiği ilk saattir. Yastık şeklinde kasa ve parlayan indeks özellikleri ikonik tasarımın belirgin özellikleridir. Yıllar içinde çeşitli işlevler eklenerek teni modeller üretilse de temelde marka ikonik tasarıma sadık kalır. Panerai Radiomir koleksiyonunda dakika tekrarlama, GMT, tourbillon gibi işlevlere sahip modeller de vardır. 42m ve 49 mm boyutlarda olan kasalar paslanmaz çelik ya da altındandır. Radiomir İtalyanca bir kelimedir. Radio radyum anlamına gelirken ve mira ise görüş anlamına gelir. Bu kelimenin ve işlevinin patenti Panerai’ye aittir. Bu isim karanlıkta ışık vermeye devam eden radyum bazlı aydınlatma maddesinden gelir. Panerai’nin kült saat koleksiyonu Radiomir Entropia saat galerisinde sizlere sunulur.

Panerai Radiomir Koleksiyonunda Öne Çıkan Modeller

Bu koleksiyonda kült tasarım çizgileri aynen korunurken işlevsellik ve bazı detaylarda ince farklılıklar olan modelleri yer alır. Koleksiyonun öne çıkan modellerinden biri olan Radiomir Minute Repeater Tourbillon GMT özel siparişle üretilen bir modeldir. Kırmızı altından kasaya sahip olan modelde mekanizmayı gösteren safir cam kullanılır. Panerai Radiomir modelleri arasında Türkiye için özel tasarlanmış olan Radiomir Black Seal Ceramica Istanbul Boutique modelinde Aya Sofya gravürü bulunur. Radiomir 1940 3 Days Oro Rosso, gül rengi altından üretilen California kadranlı bir saat modelidir. Koleksiyonun başlangıç seviyesindeki saat modellerinden biri olan Radiomir Base Logo günlük kullanım için tercih edilebilecek şık ve zarif bir modeldir. Radiomir modellerinin hepsinde ikonik model tasarım çizgileri değişmeden korunur. İkonik Radiomir modellerine Entropia sanatsal sunumuyla ulaşabilir, mükemmel detayları keşfedebilirsiniz.

Vintage Esintilerle Yeni Panerai Radiomir Tasarımlar

İsveç saat ustalığının İtalyan tasarım estetiği ile buluştuğu Panerai markasının denize olan tutkusu modellerine yansır. İleri mühendislik ürünü olan saatlerde askeri sağlamlık söz konusudur. Panerai Radiomir günümüz yorumlarında vintage esintiler hissedilirken sağlamlık ve güçlü stil yıllardır aynıdır. Yeni tasarımlarda çok daha yüksek teknolojiye sahip işlevsellikler bulunur. Mekanik bir efsane olan Radiomir 1930’lardan beri saat dünyasının yıldızları arasında yer alır. İkonik tasarımın özgün estetiği korunurken yeni modellerde mekanizmaya işlevsellik kazandıran özellikler eklenir. Yeni modellerde kayışlar mavi, siyah, kahverengi tercih edilebilir. Ve tıpkı ilk tasarımdaki gibi kadran için aydınlatma gece bile net okuma sağlar. Mekanik bir efsane olan Radiomir koleksiyonunun birbirinden şık modellerini Entropia’da bulabilir, lüks saat standartlarını sanatsal sunum farkıyla keyifli bir şekilde inceleyebilirsiniz.

back to top
FİLTRELE