Blog FİLTRELE
Blog yazısı Entropia, designed by the famous Ofist brand, managed to attract attention in Architizeriçin resim

Global Tasarım Stüdyosu Ofist İmzalı Entropia, Architizer Gündeminde

Küresel projeleriyle sayısız tasarım ödülü alan yaratıcı tasarım stüdyosu Ofist tarafından dizayn edilen Entropia İstanbul, mimarlık dünyasının global odağı Architizer’de yer aldı. Ofist imzalı Entropia İstanbul’u seçkin, yaratıcı ve sıra dışı projelerle modern mimarlık dünyasına yön veren Architizer’in online platform yazarlarının kaleminden inceliyoruz.

Kültürel Ayak İzlerinin Peşinde

Projenin ihtiyaçlarını katmanlı şekilde analiz eden ve her projenin kendi koşullarına göre değerlendirilmesini sağlayan Ofist, her yeni projede deneyimi heyecanla harmanlayarak ilklere imza atıyor. 2004 yılında iç mimar ve tasarımcılar Yasemin Arpaç ve Sabahattin Emir tarafından, yüzyıllardır farklı kültürlere ev sahipliği yapılan İstanbul’da kurulan Ofist, metropoldeki ayak izinlerini hem şehrin bir parçası olma sorumluluğuyla hem de tarihsel ve kültürel bilinçle takip ediyor.

Bireysel projelerde çözüm kalıplarının dışına çıkarken profesyonelliği doğrultusunda zaman diliminin ve çevre koşullarının gereklerine eş zamanlı uyum gösteren Ofist’in tasarladığı Entropia mağazası ise görsel sanatları günümüz marketing ihtiyaçlarıyla bir araya getirerek kendi alanında yeniliklere öncü oluyor. Lüks ve üst düzey saatçilikte benzerleriyle kıyaslanamayacak bir yaklaşımın eseri olarak ortaya çıkan Ofist imzalı Entropia tasarımı, butik tasarımların paylaşım ve değerlendirme merkezi Architizer’in sayfalarında da yer almayı başarıyor.

Butik Konseptinin Geldiği Son Noktada Benzersiz Bir Deneyim

Adeta görsel bir sanat olarak nitelendirilen Entropia mağazası, aslında bir mağaza olmanın ötesinde elit ve üstün ürünler geliştiren tüm markalara ışık tutacak türden bir eser. Günümüzde mağazaların bir ürün sergileme alanı değil, özgün ve akılda kalıcı enstalasyonlardan oluşan galerilere benzediğini ifade eden Architizer yazarları da bu başarı konusunda hemfikir olduğunu açıkça gösteriyor.

Markaların birincil hedefleri arasında kimliğini yansıtmanın geldiği ve butik oluşum ifadesinin altını ürün ve hizmetlerinin yanı sıra mekanlarıyla da doldurması gereken günümüz şartları, kullanıcı davranışları ve alışveriş kültüründeki değişimle beraber perakende konseptini de tamamen değiştiriyor. Aralık 2019’da İstanbul’da açılan ve bahsedilen değişim rüzgarlarıyla birlikte Architizer’in de belirttiği şekilde yüksek saatçilik alanında bir ‘’ilk’’ olan Entropia ise Cartier, IWC ve Panerai saatlere ek olarak sanat galerileri ve sanatçılarla iş birliği doğrultusunda pek çok esere ev sahipliği yapılan mağazasında misafirlerine unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Her mevsim yenilenmesi planlanan ve Fernando Botero heykeli ile Ahmet Ertuğ fotoğrafının eşlik ettiği eser kürasyonu açılış döneminde Entropia İstanbul’da sergilenirken, Richemont Group’a ait Cartier, IWC ve Panerai saat modelleri de Stockholm çıkışlı ‘Humans since 1982’ sanat stüdyosunun projelerinden Clock Clock saatleriyle birlikte Nişantaşı St. Regis Hotel binasındaki mağazada sizleri bekliyor. Architizer sayfalarında yer alan Ofist tasarımının detaylarına ise linke tıklayarak ulaşmak mümkün oluyor.

back to top
FİLTRELE