Blog FİLTRELE
Blog yazısı RENEWED CULT WATCH, PASHA DE CARTIERiçin resim

KÜLT SAAT PASHA DE CARTIER TASARIMI YENİLENDİ

Lansmanı 1985’te yapılan ve Cartier’nin en kült saat koleksiyonları arasında yer alan Pasha de Cartier’nin tasarımı yenilendi. Çarpıcı unisex tasarıma, güçlü bir forma ve incelikli detaylara sahip Pasha de Cartier’nin yenilenen tasarımında, daha rafine kurma özelliği, kişiselleştirme detayları, inovatif eklemeler ve yeni yaşam tazlarına uygun çeşitli değişim imkanları dikkat çekiyor. Pasha de Cartier, Rami Malek, Troye Sivan, Willow Smith, Maisie Williams ve Jackson Wang gibi yaratıcılığın sıra dışı temsilcilerini de bir araya getiriyor.

 

 

    PASHA DE CARTIER

T

 

 

1985’te lansmanı yapılan Pasha de Cartier, adını bir saat tutkunu ve Louis Cartier’nin en yakın müşterileri arasında yer alan Marakeş Paşası’ndan alıyor. İddialı grafik imza kodları ve olağanüstü tasarımıyla Pasha de Cartier, sahip olduğu pek çok özellikle klasik saatçilik sınırlarının dışına çıkabilenlerin tercih ettiği bir saat. Daire kadranın içinde yer alan kare filigranlı akrep ve yelkovan, alışılmışın dışında bir tasarım ortaya çıkartıyor. Pasha de Cartier’nin yeni edisyonu ise, orijinal modeline sadık kalırken, safir kurma kolu, değiştirilebilir kayışı ve kişiselleştirme konusunda sunduklarıyla, klasik ama aynı zamanda çağdaş, sınırları zorlayan bir saat olarak öne çıkıyor.

Çelik, sarı ve pembe altından oluşan yeni edisyonda yivli kapağının altındaki gizli kurma kolunu mavi spinel ya da safirle donatan Cartier, saati daha rafine bir halde sunuyor. Yeni kişiselleştirme detaylarından biri olan, ismin baş harflerine yer veren özellik, kurma kolunun altında, gizli ve fark edilmez bir şekilde, zincirli kurma kolu açıldığında ortaya çıkıyor.

Yeni Pasha de Cartier, günümüz ruhuna ayak uyduran inovatif bir kayışa sahip. Kayış yeni yaşam tarzlarına uyumlu değişim imkanı tanırken, seçilen renklerle materyallere bağlı olarak farklı tarzlara kolayca adapte oluyor. 

back to top
FİLTRELE