Blog FİLTRELE
Blog yazısı IWC Portofino Chronograph 39” A Classic Yet Modern Designiçin resim

İkonik Tarzın Modern Yorumu: IWC Portofino Chronograph 39

Zamansız tasarımıyla saatçilik tarihinde bir ikon olan Portofino ilk olarak 1984’de tanıtılmıştır. 1984’den beri çeşitli stillerde sunulan bu ikonik saatler IWC’nin en popüler koleksiyonları arasında yer alıyor. Birçok farklı boyutta ve renkte tasarlanan Portofino yepyeni tarzıyla etkileyici bir stil sunmuştur.

Portofino serisine yeni bir kasa boyutu getiren Portofino Chronograph, 39 mm çapı ve 12,7 mm boyutlarıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu saat klasik tasarımın daha kompakt ve daha sportif modern bir yorumu olarak değerlendirilebilir. Klasik Portofino yeni boyut ve yeni renkleriyle saat kullanım işlevselliğini de arttırmıştır. Her zaman sade ama çok şık bir tarzı yansıtan Portofino yeni stiliyle klasiklerin çağdaş yorumuna mükemmel bir örnektir.

Kompakt Tasarım Yüksek Standartlarla Lüks Saatçiliği Keşfedin

IWC yüksek saatçilikte tarihe adını yazdırmış markalardan biri olarak yenilikçi tasarım detayları ortaya koyar. Portofino Chronograph 39 saat modeli içerisinde yer alan79530 otomatik kronograf kalibresi IWC’nin Valjoux 7750 temel alınarak geliştirilmiştir.

Bu şık saat 44 saat güç rezervine sahiptir ve 28.800 vph (4Hz) frekansında hareket eder. Kasa kısmı paslanmaz çeliktir. Saatin üç farklı varyant ile sunulan seçeneklerinde yeşil üzerine rodyum kaplama ibreler veya siyah ve gümüş kaplama kadran üzerine altın kaplama ibreler tercih edilebilir. Yeşil kadran için yeşil timsah derisi kayış, siyah kadran için kahverengi timsah derisi kayış ve gümüş kaplama kadran için siyah deri kayış seçenekleri sunulur.

30 metrelik suya dayanıklı olan Portofino Chronograph 39, şık tasarımı kadar sağlam ve güçlü özellikleri ile de ön plana çıkar. Saatin ibreleri rodyum kaplamadır. Lüks standartları yansıtan saat, okuma ve kullanım açısından oldukça temiz estetik bir seçenek sunar. Bu saati online mağazamızdan inceleyebilir, Nişantaşı’nda konumlanan, St. Regis Hotel ile aynı binada yer alan Entropia mağazamızdan da deneyimleyebilirsiniz.

IWC Portofino Chronograph 39 Klasik Stilin Karakterini Değiştiriyor

Kasa boyutlarıyla oynamak her zaman tasarıma yeni bir karakter katar. Ancak tasarımdaki bu cesur tavır her model için iyi sonuçlanmayabilir. Yeni Portofino cesur tasarım tavrını başarılı şekilde yansıtır. Küçük çapta daha dengeli ve kompakt bir Portofino saat seriye yepyeni bir renk katarken zarif orta çağ görünümünü güçlendirir.

Parlak cilalı dış vurgu estetikteki dinamizm ve görsel derinlik hissini artırır. Abartısız güneş ışığı efekti Portofino’ya eşsiz bir derinlik katar. Portofino’daki bu yenilikçi minimalizm klasik şıklığı bambaşka bir yöne taşır. Temiz profil, kompakt tasarım ve sanatsal dokunuşlarla kronograf serilerine rafine bir zarafet getirir. Modern ve sportif bir tarz sunan yeni Portofino kompakt boyutlarıyla fark yaratır.

back to top
FİLTRELE