Blog FİLTRELE
Blog yazısı Limited Edition IWC Wristwatches Now at Entropiaiçin resim

Limitli IWC Saatleri Yeniliklerle Birlikte Entropia’da

IWC Portugieser ile İlkeli Şıklık

Zamansız fikirleri, canlı bir tasarım anlayışını ve modern detayları bir araya getirmesiyle yaşayan bir saatçilik ikonuna dönüşen IWC Portugieser, İsviçre Schaffhausen’da üretilen limitli modellerle sürdürülebilirlik ilkesine katılımını gösteriyor. Farklı kalınlıklardaki kayışlarda timsah derisinin odağa alındığı görülürken, gümüş kaplama kadranın ve paslanmaz çelik kasanın sade klası kendini her alanda gösterecek bir parlaklık vaat ediyor.

12 bar gibi yüksek su basıncı birimlerine dayanıklılık gösterebilen saatlerin yanı sıra ay evresi veya güç göstergesi gibi eklentilerin yer aldığı saatler de IWC Portugieser koleksiyonlarındaki çok yönlü yaklaşımın altını çiziyor. Otomatik ve kendinden kurmalı sistemle teknik alandaki güncellemeleri işaret eden IWC Portugieser saatleri, arka platformda yer alan şeffaf safir camla saatçilikteki yerini belirliyor.

IWC Pilot ile Klasiklere Saygı Duruşu

1930’ların ortalarında sivil havacılık için üretilen ve -40 °C ile +40 °C arasında benzersiz bir sağlamlık göstermesiyle öne çıkan ilk modelinden bu yana, dalgalanmalara ve manyetik alanlara karşı dayanıklılığıyla sınırlarını daima genişleten IWC Pilot koleksiyonu, uzun bir tasarım yolculuğu kat etmiş durumda. 2003 yılında savaş uçaklarının zarafetine ve teknolojisine saygı duruşunda bulunurken, 2012’de ise TOP GUN serisiyle saat dünyasında tam bağımsızlık kazanan koleksiyon, ilk IWC Pilot saatlerinde belirlenen teknik ölçütlere, kadran tasarımına ve karakteristik enstrüman görünümüne sadık kalmaya devam ediyor.

Pilotların kalın eldivenler ve dolgulu uçuş kostümleri içerisinde, ısıtmasız kokpitlerde hava koşullarıyla yüzleştiği havacılık günlerine geri döndüren Big Pilot’s Watch saatleri, bu koşullar altında kavrama kolaylığı için geliştirilen çarpıcı konik tepesinin bir ikon haline geldiği noktada bulunuyor. Saat, dakika ve saniye ile kronograf işlevini üstlenen Pilot modellerinde, manyetik alanlara karşı koruma için yumuşak demir iç kasa ve hava basıncındaki düşüşle yer değiştirmeye karşı emniyete alınmış cam gibi havacılığın hız ve devinimini yüksek tarzını ilham kaynağı olarak gösteren yenilikler bulunuyor.

Tamamında farklı renk ve malzeme kombinasyonlarını inceleyebileceğiniz IWC Pilot ve IWC Portugieser koleksiyon saatlerinin benzersiz deneyimler sunan varyasyonları incelemek, öne çıkan karakteristik detayları eşliğinde limitli sayıda üretilen modelleri keşfetmek için siz de Entropia’da bu saatleri ziyaret edebilirsiniz.

back to top
FİLTRELE