Blog FİLTRELE
Blog yazısı IWC Schaffhausen Presents 2 Different New Models to the Spitfire Series of Big Pilot 43 Watchesiçin resim

IWC Schaffhausen, Big Pilot 43 Saatlerinin Spitfire Serisine 2 Farklı Yeni Model Ekledi

IWC saatlerinin tasarımcısı Schaffhausen, 2 Aralık 2021tarihinde  "mil-spec" saatlerinin kullanım özellikleri, teknik özellikleri  ve tasarımlarını ilham alarak Big Pilot's Watch 43 Spitfire modelini piyasaya sürdü. Pilot’s Watch 43 Spitfire modeli kasası titanyumdur. Kadranı siyah tonlarına hâkim olup önceki tasarımlarında ise siyahtan çok farklı bir ton olan bronz kasa ve yeşil kadran kullanılmaktaydı. Ortak özelliklerine bakıldığında her iki modelde de arka kasaları Spitfire titanyum kasaları ile islenmiş olup iç kasasında yüksek koruma sağlanması amaç edilerek yumuşak demir kullanılmıştır.

IWC Schaffhausen saat teknolojisine adım atmış olduğu günden bu yana, İngiliz ordusunda kullanılması amaçlanarak birçok tasarım ve modele ait saat üretilmiştir.  Bu saatlerin arasında ise en bilinir ve en çok talep gören model ise 1948 yılında İngiliz Kraliyet ailesine Hava Kuvvetlerinde kullanılması için özel olarak tasarlanmış olan saat modeli Mark 11'dir. IWC İngiliz Ordusuna tasarlanmış olan saatler ve Kraliyet Donanması'nda kullanılması için güverte saatleri olarak da tasarlanmıştır. Mil-spec saat modellerinin tamamı yüksek hareket hassasiyetine sahip olup, yüksek düzeyde sağlamlığa sahiptir. İçeriğindeki kadran kolay bir şekilde görünebilir. Hem fonksiyonellik açısından kullanımı konforlu hem de korunaklı bir yapıya sahiptir.

Big Pilot’s Watch 43 Spitfire (Ref. IW329701) modeli hafif bir yapıya sahiptir. Ayrıca kasası 5. sınıf titanyumdan yapılmış olup yüksek sağlamlık ve dayanıklılığa sahip. Kasa yapısı dakika ve saniyelerin net olarak görülmesini sağlar. Amacı pilot ve denizcilerin anlık gece görüsünde ve sualtında dahi dakika ve saatleri kolay bir şekilde görebilmelerini sağlamaktır.

Big Pilot’s Watch 43 Spitfire (Ref. IW329701) ise bronz kasaya sahip ve en ayırt edici özelliği kurma kolunun da kasası gibi titanyumdan yapılmış olmasıdır. IWC'nin bu saat modelinde bronz kasaya ulaşabilmek için içeriğinde bronz, bakır, alüminyum ve demir de bulunur. Bu sayede saatin sadece bronzdan elde edilerek sahip olabileceği sertliğin iki katına ulaşması sağlanmıştır. Kullanımı oldukça konforlu olan bu saat modelleri gece okunabilir. Kullanıcılar farklı kayış kullanımını kolay bir şekilde sağlayabilir. Hızlıca takılıp sökülen kayış modelleri kullanıcılara özgürlük sağlar.

IWC saatleri Mağazamızda 2 yıllık garanti kapsamında satılmaktadır. Dilendiği taktirde ise garanti süresine 4 yıl ilave garanti hakkından yararlanılarak bu süreyi 6 yıla kadar çıkarılabilmektedir.

back to top
FİLTRELE