Blog FİLTRELE
Blog yazısı Gong Li And Rami Malek are Now Also Global Ambassador of Cartieriçin resim

Gong Li, ve Rami Malek de Cartier’in Küresel Elçi’si Oldular

Pek çok marka, ürünlerinin daha geniş kitlelere duyurulması için farklı sanatçılarla ortak çalışmalar yapmayı seviyor. Cartier de Gong Li ve Rami Malek ile anlaşarak yeni modellerinin tanıtımında yer alacak şekilde ortaklığa imza atılmış atmış oldular.

Cartier markasının Gong Li’yi küresel elçi olarak seçmesi oldukça makul bir davranış oldu çünkü Li sadece sıradan bir sanatçı olarak anılmıyor bunun ötesinde insanlığa katkı sunacak projelerde de her zaman ön saflarda yer alma gayretinde bulunuyor. Gong Li’nin bu özelliklerini bilen ve pazarda kaliteli ürünleriyle yer edinmiş olan Cartier markası da böyle önemli bir isimle çalışmanın kendileri için gerekli olduğu kararını vermişler. Anlaşılan o ki, Gong Li için de bu birliktelik oldukça heyecan verici olmuş.

Çin’in en tanınmış aktörlerinden birisi olan Gong Li’nin Cartier ailesine katıldığı resmi olarak duyuruldu. Gong Li; Cartier markasının küresel elçisi olarak çalışmalarına başlayacak. Bu göreviyle birlikte çeşitli etkinliklerde diğer markaların ünlü küresel elçileriyle bir arada olacak.

Gong, yaptığı açıklamada, Cartier markası ile çalışmaktan büyük heyecan duyduğunu ve sihirli dokunuşlara sahip tasarımlar ortaya koymak için sabırsızlandığını belirtti. Ünlü bir mücevher ve saat ustası olarak, Cartier, büyük bir marka ve 175 yıldır kreasyonlarıyla dünyaya büyüleyici tasarımlar katmayı başardı.

Bilindiği gibi Gong Li, ilk büyük çıkışını 1987 yılında Red Sorghum’da yapmıştı. Daha sonra pek çok uluslararası film festivallerinde jürilik yaptı ve bu sayede Çin’in en tanınan uluslararası yıldızlarından birisi haline geldi.

Gong Li adını daha önce pek çok sosyal sorumluluk projelerinde de duyurmayı başardı. 2015 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kültürel mirasa sahip çıkan en etkili 16 kadından birisi olarak seçildi.

Gong Li’nin kültürel anlamda önemli bir isim olması Cartier markasının da dikkatini çekmiş olacak ki Li’nin bu birikimini, saat dünyasında önemli bir değer olarak yerini koruyan bir marka olarak, kullanmak istemeleri oldukça önemli bir adım oldu. Cartier International’ın başkan yardımcısı Arnaud Carrez, Gong Li’nin “tüm nesiller boyunca dünyadaki tüm kadınlar için ilham veren önemli bir rol model” olduğunu belirtti.

Cartier bu önemli haberleri, Batı Hollywood’da zarif bir akşam yemeği ve lansman partisini içeren bir kampanya olan Clash [Un]limited koleksiyonunun lansmanının hemen ardından verdi.

Haberi duyan Gong Li hayranları ve Cartier saatlerin kalitesini bilen tüm müşteriler bunun oldukça sevindirici bir haber olduğunu ve gelecek projeleri heyecanla ve sabırsızlıkla beklediklerini belirttiler.

2018 yılında Bohemian Rhapsody’deki muhteşem oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Rami Malek’in de, Cartier saatler için global elçi olarak çalışmaya başladığı haberini almamız çok uzun sürmedi. Daha önceki yıllarda Mr. Robot dizisiyle geniş kitlelerce tanınmaya başlayan oyuncu, Bohemian Rhapsody’deki başrolünden sonra çok daha geniş bir hayran kitlesine sahip olmuştu.

Önümüzdeki yıllarda çekimlerine başlanacak olan James Bond serisinin yeni filminde kötü adam olarak karşımıza çıkacak olan Malek, Cartier firmasının da dikkatini çekti ve onu kendi saat modellerinin tanıtımında global elçi olarak görmek istediklerini bildirdi. Bu teklife sıcak bakan Malek’de diğer ünlülerin arasına katılarak bu görevi üstlenmiş oldu.

En iyi erkek oyuncu Oscarı’nı evine götürdüğünde Cartier Tank Americaine XL saati kolunda görebilirsiniz. Bu model, Cartier saat koleksiyonundaki uzun kasalı ve özellikle belirgin hale getirilmiş kavislere sahip en eski ve köklü modellerinden birisidir. Bu modelin kıvrımları bileği tam saran ve kol saati tutkunları tarafından uzun yıllardır tercih edilmeye devam eden klasikleşmiş bir modeldir.

Malek, Daha sonra davet edildiği Altın Küre ödüllerinde ise Cartier Tank MC modelini takıyordu. Bu modelin en belirgin özelliği daha erkeksi ve sortif bir model olmasıdır. Serideki diğer modellere göre daha kalın ve daha gösterişli boyutlarda tasarlanmış bir saattir ve kadranın bulunduğu alandaki derinlik hissi daha güçlüdür. Dokuları daha belirgindir.

back to top
FİLTRELE