Blog FİLTRELE
Blog yazısı ASTON MARTIN RESIDENCES ARE NOW IN NYCiçin resim

ASTON MARTIN EVLERİ NEW YORK’TA

Aston Martin markası ve dünyanın önde gelen ödüllü mimarlarından Sir David Adjaye, New York Manhattan’da Adjaye’nin ilk gökdelen projesinde yükselecek benzersiz ev projesi için bir araya geldi. Gökdelenin 59. ve 60. katlarında konumlanacak bu 5 eve sahip olanlara, yine Sir Adjaye tarafından özel olarak tasarlanmış, ‘special edition’ Aston Martin DBX araç da sunulacak. Evlerin mimarisi ve kullanılacak malzemeler, Aston Martin’in lüks otomotiv tasarımı konusundaki tecrübesini yansıtacak.

Manhattan’da konumlanan 130 William konut projesinde yer alacak özel ev projeleri, Miami’deki Aston Martin Residences’ın ardından, markanın ikinci, New York’taki ise ilk gayrımenkul işbirliği. Bu işbirliğine imza atan mimar Sir David Adjaye aynı zamanda, ikonik dış mimarisi, özel tesisleri ve yeni bir plaza parkından oluşan 130 William projesinin iç mekanlarını tasarlıyor ve bütünsel vizyonundan da sorumlu.

Toplam 242 daireden oluşacak plazanın yalnızca 59. ve 60. katlarına konumlanacak bu 5 evin girişini, Aston Martin bronz ambleminin olduğu Adjaye tasarımı özel bir duvar kağıdı ve markanın tasarım ekibinin gökdelenin cephesinden esinlenerek tasarladığı füme camdan ayna  kaplayacak. Evlerin dekorasyonunda da özel üretim parçalar tercih edilecek. Ünlü İtalyan üretici Formitalia’nın Aston Martin Home Collection’dan aldığı tekstil ve mobilyalar, yine Adjaye dokunuşu sonrasında evlerdeki yerini alacak. Deri ve metalin sıkça kullanıldığı oturma ve dinlenme alanları form ve doku itibariyle Aston Martin otomobillerin estetik çizgilerini yansıtacak. Evlerin yatak odası isteğe göre çalışma alanı ve kitaplık olarak dönüştürülebilecek.

back to top
FİLTRELE